اخبار هلدینگ ذوق

مصاحبه با مدیران اولین مدرسه استارت آپ توسط همشهری آنلاین

مدرسه استارت آپی ذوق-هلدینگ دانش بنیان ذوق

هلدینگ دانش بنیان ذوق در مدرسه استارت آپ ذوق مهمان دوستان همشهری آنلاین

کسب‌وکار پردرآمد با غول چراغ جادو

این روزها استارت آپ های فراوانی راه‌اندازی می‌شوند که هم کارها را مثل غول چراغ جادو برای کاربرانشان آسان می‌کنند و هم می‌توانند برای صاحبانشان منفعت داشته باشند. همین موضوع باعث شکل‌گیری ایده راه‌اندازی مدرسه و شرکت «هلدینگ دانش‌بنیان ایده‌پردازی ذوق» توسط «محمدمهدی ذوالفقاری» و «حمیدرضا قنبری» از اهالی تکه دهم پایتخت شد.

همه چیز از یک ایده شروع شد. «محمدمهدی ذوالفقاری» و «حمیدرضا قنبری» هر دو قید کارمندی را می‌زنند. این 2 دوست برای توسعه کارآفرینی و فراهم کردن فرصت اشتغال برای افراد جویای کار و کشف و شکوفایی استعدادهایی که به دلیل مسائل مالی فرصت بروز نیافته‌اند، تصمیم به راه‌اندازی یک شرکت و مدرسه استارت‌آپی با عنوان «‌هلدینگ دانش‌بنیان ایده‌پردازی ذوق» می‌گیرند.

ذوالفقاری، مدیرعامل مجموعه ذوق، با شرح این مطلب سر صحبت را باز می‌کند و می‌گوید: «5 سال پیش همه چیز را از صفر شروع کردیم. روزهای نخست حتی سرمایه‌ای برای اجاره دفتر در بساط نداشتیم.

به همین دلیل خودرو شخصی‌ام با یک لپ‌تاپ و دستگاه وای‌مکس برای اتصال به اینترنت تبدیل به دفتر کارمان شد. با ترکیب حروف اول نام خانوادگی‌مان، نام «ذوق» را برای شرکت انتخاب کردیم و به‌صورت مجازی از مردم سفارش کار می‌گرفتیم.

اوایل دنبال جذب حمایت نهادهای دولتی بودیم، اما تلاشمان بی‌نتیجه ماند تا اینکه بعد از مدتی کارمان روی غلتک افتاد و دفتر کوچکی را در خیابان رودکی اجاره کردیم. به مرور زمان کارمان رونق گرفت و توانستیم به ایده‌هایمان در زمینه راه‌اندازی استارت‌آپ‌ها، کارآفرینی و پرورش ایده‌های خلاقانه جامه عمل بپوشانیم.»

اولین مدرسه استارت آپی در تهران

توسعه استارت آپ در میان فارسی‌زبانان

 یکی از کارهای مجموعه استارت‌ آپی ذوق توسعه فعالیت‌های استارت‌آپی نه فقط در ایران که فراتر از مرزهای ایران و در میان کشورهای فارسی‌زبان است.

«حمیدرضا قنبری» دیگر عضو هیئت‌مدیره شرکت ذوق با بیان این مطلب توضیح می‌دهد: «تقریباً از 5 سال پیش که کارمان را شروع کردیم دنبال توسعه دانش کارآفرینی در دنیای مجازی به روش صحیح و اصولی بودیم و یکی از مهم‌ترین اهداف ما توسعه فعالیت‌های استارت‌آپی در ایران و کشورهای فارسی‌زبان بود.

در حال حاضر موفق به تحقق این خواسته شده‌ایم و توانسته‌ایم با استفاده از نیروی جوان و فعال و پویا در افغانستان و سلیمانیه عراق فعالیت‌هایی را انجام دهیم.

همچنین موفق به راه‌اندازی استارت آپ های موفق در زمینه کشاورزی، کویر و… شدیم.»به گفته قنبری استارت آپ هایی مثل «برق»، «الکترونیک»، «آی‌. تی»، «گیاهان دارویی»، «بپاک» «کاشت گل و گیاه»، «ویتامینه زبان» برای آموزش مدیران استارت‌آپ‌ها، «مالی‌چی» برای آشنایی با حسابداری و «مکانیک» که همگی از سوی جوانان خوش‌ذوق منطقه 10 راه‌اندازی شده‌اند، تنها بخشی از فعالیت‌های موفق مدرسه و مجموعه ذوق است.

ادامه مطلب

نوشته های مرتبط

1 نظر در “مصاحبه با مدیران اولین مدرسه استارت آپ توسط همشهری آنلاین

دیدگاه ها بسته شده است.